2015-03-18

Struktura organizacyjna

Muzeum Narodowe w Gdańsku
ul. Toruńska 1
80 - 822 Gdańsk


NIP: 583-10-13-769
Regon: 000276660

strona internetowa: http://www.mng.gda.pl
e-mail: info@mng.gda.pl

Dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku
Wojciech Bonisławski
tel. +48 58 301 70 61 w. 229
e-mail: info@mng.gda.pl

Z-ca Dyrektora, Główny Konserwator Zbiorów Muzealnych
Anna Gosławska-Fortuna
tel. +48 58 301 70 61 w. 229
e-mail: a.fortuna@mng.gda.pl

Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych, Główny Księgowy
Janusz Soszka
tel. +48 58 301 70 61 w. 205
e-mail: j.soszka@mng.gda.pl

Sekretariat
Grażyna Opanowska
Barbara Kozon
tel. +48 58 301 68 04 lub +48 58 301 70 61 w. 229
fax. +48 58 301 11 25
e-mail: info@mng.gda.pl

Dział Głównego Inwentaryzatora Zbiorów
e-mail: inwentaryzator@mng.gda.pl

Główny Inwentaryzator Zbiorów
Mirosław Szwabowicz
tel. +48 58 301 70 61 w. 260
e-mail: m.szwabowicz@mng.gda.pl

Ewidencja Muzealiów
Sekretarz Muzealnej Komisji Zakupów
Adiunkt
Magdalena Podgórzak
tel. +48 58 301 70 61 w. 260
e-mail: m.podgorzak@mng.gda.pl

Sekcja Ruchu Muzealiów
Kustosz
Arleta Gałązka
tel. +48 58 301 70 61 w. 204
e-mail: a.galazka@mng.gda.pl

Asystent muzealny
Marta Fraczkiewicz
tel. +48 58 301 70 61 w. 204
e-mail: m.fraczkiewicz@mng.gda.pl

Administrator programu do ewidencji elektronicznej
i udostępniania zbiorów w katalogu on-line:
Asystent
Weronika Grochowska
tel. +48 58 301 70 61 w. 260
e-mail: w.grochowska@mng.gda.pl

Dział Głównego Konserwatora Zbiorów

Starszy konserwator, Zastępca Kierownika Działu Konserwacji Zbiorów
Cátia Lamerton Viegas Wiesolowska
tel. +48 58 301 70 61 w. 220
e-mail: c.wesolowska@mng.gda.pl


Dział Infrastruktury Muzealnej

Kierownik
Piotr Parol
tel. +48 58 301 70 61 w. 248
e-mail: p.parol@mng.gda.pl

Zastępca Kierownika
Józef Wardyn
tel. +48 58 301 70 61 w. 232
e-mail: j.wardyn@mng.gda.pl

Główny specjalista ds. rewaloryzacji zabytków nieruchomych
Maria Bigoś-Bojarska
tel. +48 58 307 59 12 w. 109
e-mail: m.bojarska@mng.gda.pl

Kierownik sekcji obsługi muzealnej
Grażyna Skierka
tel. +48 58 301 70 61 w. 250
e-mail: g.skierka@mng.gda.pl

Specjalista ds. infrastruktury
Anna Piórkowska
tel. +48 58 301 70 61 w. 227
e-mail: a.piorkowska@mng.gda.pl

Starszy Referent
Koordynator wystaw i transportów muzealnych
Paweł Powirski
tel. +48 58 301 70 61 w. 257
e-mail: p.powirski@mng.gda.pl

Przetargi

Mariusz Grym
tel. +48 58 307 59 12 w. 105
e-mail: przetargi@mng.gda.pl

Informatyka

Marek Koszlak
tel. +48 58 301 70 61 w. 253
e-mail: m.koszlak@mng.gda.pl

Maciej Cisak
tel. +48 58 301 70 61 w. 221
e-mail: m.cisak@mng.gda.pl

Dział Edukacji

Kierownik
Barbara Czarnek
tel. +48 58 301 70 61 w. 252
e-mail: b.czarnek@mng.gda.pl

Asystent muzealny
Kamila Glazer
tel. +48 58 301 70 61 w. 216
e-mail: k.glazer@mng.gda.pl

Dział Marketingu

Kierownik działu, Rzecznik prasowy
Małgorzata Posadzka
tel. +48 58 301 70 61 w. 209
tel. kom. + 48 502 756 901
e-mail: m.posadzka@mng.gda.pl

Specjalista ds. marketingu
Klaudia Ficak
tel.: +48 58 301 70 61 w. 224
e-mail: k.ficak@mng.gda.pl

Specjalista ds. marketingu
Paweł Burian
tel. +48 58 301 70 61 w. 224
e-mail: p.burian@mng.gda.pl

Dział Wydawnictw

Kierownik działu (p.o.)
Małgorzata Posadzka
tel. +48 58 301 70 61 w. 209
tel. kom. +48 502 756 901
e-mail: m.posadzka@mng.gda.pl

Specjalista ds. wydawnictw
Agnieszka Gawędzka
tel. +48 58 301 70 61 w. 237
e-mail: a.gawedzka@mng.gda.pl

Specjalista ds. wydawnictw
Natalia Helman
tel. +48 58 301 70 61 w. 237
e-mail: n.helman@mng.gda.pl

Starszy kustosz
Iwona Ziętkiewicz
tel. +48 58 301 70 61 w. 222
e-mail: i.zietkiewicz@mng.gda.pl

Sekcja Dokumentacji Wizualnej Zbiorów

Kierownik
Anna Wojdat-Zielińska
tel. +48 58 301 70 61 w. 261
e-mail: a.wojdat_zielinska@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji wizualnej
Janina Antczak
tel. +48 58 301 70 61 w. 237
e-mail: j.antczak@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
Grzegorz Nosorowski
tel. +48 58 301 70 61 w. 262
e-mail: g.nosorowski@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji fotograficznej
Andrzej Leszczyński
tel. +48 58 301 70 61 w. 262
e-mail: a.leszczynski@mng.gda.pl

Dział Finansowo-Księgowy

Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych, Główny Księgowy
Janusz Soszka

Sekretariat
tel. +48 58 301 68 04 lub +48 58 301 70 61 w. 205
e-mail: ksiegowosc@mng.gda.pl

Specjalista ds. księgowości
Ewa Bembenek
tel. +48 58 301 70 61 w. 207

Samodzielne stanowisko ds. księgowości
Jolanta Gołębiewska
tel. +48 58 301 70 61 w. 254

Specjalista ds. księgowości
Hanna Mączewska
tel. +48 58 301 70 61 w. 254

Specjalista ds. księgowości
Barbara Moczyńska
tel. +48 58 301 70 61 w. 207

Dział Kadr

Kierownik
Anna Hoczyk
tel. +48 58 301 70 61 w. 245
e-mail: kadry@mng.gda.pl

Biblioteka

czynna w poniedziałki i środy
w godzinach: 10.00–15.00

Kustosz
Helena Kowalska
tel. +48 58 301 70 61 w. 244
e-mail: biblioteka@mng.gda.pl

Kierownik
Anna Szczęsna
tel. +48 58 301 70 61 w. 212
e-mail: a.szczesna@mng.gda.pl

Specjalista ds. dokumentacji działalności muzeum
Jarosław Wierzchołowski
tel. +48 58 301 70 61 w. 211
e-mail: j.wierzcholowski@mng.gda.pl

Oddziały

Oddział Sztuki Dawnej
ul. Toruńska 1
80 - 822 Gdańsk
tel. +48 58 301 70 61
fax +48 58 301 11 25
e-mail: info@mng.gda.pl

Kurator: Magdalena Mielnik
tel. +48 58 301 70 61 w. 218
e-mail: m.mielnik@mng.gda.pl

Oddział Sztuki Nowoczesnej (Pałac Opatów)
ul. Cystersów 18
80 - 330 Gdańsk
tel./fax +48 58 552 12 71
e-mail: osn@mng.gda.pl

Kurator: Małgorzata Paszylka-Glaza
tel. +48 58 552 12 71 w. 150
e-mail: kurator.oliwa@mng.gda.pl

Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)
ul. Cystersów 19
80 - 330 Gdańsk
tel./fax +48 58 552 12 71
e-mail: etnograf@mng.gda.pl

Kurator: Waldemar Elwart
tel. +48 58 552 12 71 wew. 107
e-mail: w.elwart@mng.gda.pl

Oddział Zielona Brama
ul. Długi Targ 24
80 - 828 Gdańsk
tel./fax +48 58 307 59 12
e-mail: zielona.brama@mng.gda.pl

Kurator: Małgorzata Ruszkowska-Macur
tel. +48 58 307 59 12 w. 105
e-mail: m.ruszkowska@mng.gda.pl

Gdańska Galeria Fotografii (Zielona Brama)
ul. Długi Targ 24
80 - 828 Gdańsk
tel./fax +48 58 301 71 47
tel. +48 58 307 59 12 w. 119
e-mail: ggf@mng.gda.pl

Kierownik Działu: Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
tel. +48 58 301 71 47
tel. +48 58 307 59 12 w. 119
e-mail: m.zwolicka@mng.gda.pl

Muzeum Hymnu Narodowego
Będomin 16
83 - 422 Nowy Barkoczyn
tel. +48 58 687 71 83
fax +48 58 687 74 24
e-mail: mhn@mng.gda.pl

Kurator: Przemysław Rey
tel. +48 58 687 71 83
e-mail: p.rey@mng.gda.pl

Muzeum Tradycji Szlacheckiej.
Pomorski Ośrodek Kontaktów z Polonią

82 - 410 Stary Targ
Waplewo Wielkie
tel. +48 55 277 15 68
fax +48 58 301 11 25
e-mail: waplewo@mng.gda.pl

Kurator: Maciej Kraiński
tel. +48 55 277 15 68
tel. +48 58 307 59 12 w. 107
e-mail: waplewo@mng.gda.pl